Pomoc dla Ukrainy

Od 25 lutego 2022 roku zaangażowaliśmy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wraz z grupą wolontariuszy pozyskujemy dary i przygotowujemy paczki dla rodzin. Jest to konkretna pomoc – rodziny otrzymują dokładnie wyselekcjonowane ubrania, obuwie, kosmetyki, żywność, leki, czy przybory szkolne. Każda rodzina otrzymuje też drobiazg na osłodę.

Nasz magazyn znajduje się w Pozytywnym Dworku Gminy Oświęcim zlokalizowanym w pałacu Tyszkiewiczów w Porębie Wielkiej, przy alei Parkowej 1.

Chcesz pomóc Pozytywnym Wolontariuszom w przygotowywaniu paczek? Zachęcamy do zakupu produktów niezbędnych do ich stworzenia:

– żywności długoterminowej, potrzebne są m.in.: mąka, kasza gryczana, mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, konserwy, owoce, warzywa
– chemii domowej, potrzebne są m.in.: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do naczyń
– kosmetyki, są m.in.: szampon, żel pod prysznic, dezodoranty, kremy
– bielizna, środki higieniczne i inne

lub możesz wesprzeć nasze działania poprzez dowolną wpłatę poprzez http://pomagam.pl/pozytywnidlaukrainy

 

Potrzebujesz pomocy?

Nasi wolontariusze postarają się zorganizować dla Ciebie pomoc. Przygotują paczkę w żywnością, odzieżą, chemią, kosmetykami, a także wyprawkę szkolną.

Zapraszamy mieszkańców powiatu oświęcimskiego i okolicznych miejscowości, którzy goszczą u siebie uchodźców i potrzebne jest wsparcie.