Nadia Paradecka

15-latka cierpi na rzadką chorobę genetyczną znana jako Zespół Retta.

„Nadia, mimo początkowych sukcesów w rozwoju, niestety zaczęła tracić to, co osiągnęła, a jej stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Obecnie choroba objawia się wieloma schorzeniami, takimi jak hiperwentylacje, padaczka, osteoporoza, skolioza, problemy z układem pokarmowym (w tym nietolerancje pokarmowe, zaparcia, wzdęcia, refluks), zaburzenia snu, insulinooporność, zespół Chiari 1, zespół Raynauda oraz częste infekcje dróg oddechowych” – wyjaśniają Elwira i Wojtek, rodzice Nadii.

Nadia jest osobą niemówiącą, wymagającą stałej opieki i wsparcia w codziennych czynnościach. Oprócz tego, wymaga asekuracji ze względu na zaburzenia równowagi, niskie napięcie mięśniowe i napady padaczkowe, co zwiększa ryzyko urazów. Nastolatce możesz pomóc wpłacając dowolny datek, a także biorąc udział w naszych aukcjach. Więcej o naszej podopiecznej przeczytasz TUTAJ

1,5% dla Nadii
Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 15445 Paradecka Nadia

 

 

Zdzisiu Hrapkiewicz
Zdzisiu Hrapkiewicz

Pozytywne Cztery Łapy

Rozpoczynamy nową, pełną miłości zbiórkę, tym razem na rzecz podopiecznych oświęcimskiego oddziału OTOZ Animals. W ramach naszej akcji dla zwierzaczków planujemy aukcje internetowe na naszej grupie Facebookowej, które rozpoczną się już 13 stycznia. Dodatkowo, przygotowaliśmy zbiórki publiczne w Oświęcimiu i okolicach, gdzie będziemy zbierać nie tylko fundusze, ale także serca pełne dobroci i troski dla tych kochanych stworzeń.
Jak możecie nam pomóc?
Weźcie udział w naszych aukcjach, które obiecuje będą pełne fantastycznych niespodzianek.
Dołączcie do naszych zbiórek publicznych, gdzie będziecie mieli okazję osobiście wspomóc naszą szlachetną misję.
Zbieramy nie tylko fundusze, ale również konkretne produkty (listę podamy później) oraz ogromną ilość pozytywnej energii, aby sprawić, że życie naszych podopiecznych stanie się jeszcze lepsze.
 

1,5% dla OTOZ Animals / oddział w Oświęcimiu
Numer KRS: 0000069730
Cel szczegółowy: Oddział Oświęcim

 

 

Zuzia Musiał

Cel: umowa na czas 1.10.2023 – 31.12.2023

Urodziła się już w 27. tygodniu ciąży. Była bardzo malutka i ważyła zaledwie 800 gramów. Do dzisiaj walczy o zdrowie i sprawność.

„𝐶𝑜́𝑟𝑒𝑐𝑧𝑘𝑎 𝑠𝑝ę𝑑𝑧𝑖ł𝑎 𝑤𝑖𝑒𝑙𝑒 𝑑ł𝑢𝑔𝑖𝑐ℎ 𝑑𝑛𝑖 𝑤 𝑖𝑛𝑘𝑢𝑏𝑎𝑡𝑜𝑟𝑧𝑒. 𝐵𝑦ł𝑎 𝑝𝑜𝑑 𝑟𝑒𝑠𝑝𝑖𝑟𝑎𝑡𝑜𝑟𝑒𝑚 𝑖 𝑘𝑎𝑟𝑚𝑖𝑜𝑛𝑜 𝑗ą 𝑠𝑜𝑛𝑑ą. 𝑍𝑢𝑧𝑖𝑎 𝑚𝑖𝑎ł𝑎 𝑑𝑦𝑠𝑝𝑙𝑎𝑧𝑗ę 𝑜𝑠𝑘𝑟𝑧𝑒𝑙𝑜𝑤𝑜-𝑝ł𝑢𝑐𝑛ą 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑟𝑒𝑡𝑖𝑛𝑜𝑝𝑎𝑡𝑖ę 𝑤𝑐𝑧𝑒ś𝑛𝑖𝑎𝑐𝑧ą. 𝑅𝑒𝑧𝑜𝑛𝑎𝑛𝑠𝑒 𝑝𝑜𝑘𝑎𝑧𝑦𝑤𝑎ł𝑦 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑝𝑜𝑤𝑎ż𝑛𝑒 𝑧𝑚𝑖𝑎𝑛𝑦 𝑤 𝑜𝑏𝑟ę𝑏𝑖𝑒 𝑚𝑜́ż𝑑ż𝑘𝑢, 𝑎 𝑡𝑎𝑘ż𝑒 𝑘𝑟𝑤𝑎𝑤𝑖𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑖 𝑡𝑜𝑟𝑏𝑖𝑒𝑙𝑒… 𝑊 𝑠𝑧𝑝𝑖𝑡𝑎𝑙𝑢 𝑠𝑝ę𝑑𝑧𝑖ł𝑎 𝑝𝑟𝑎𝑤𝑖𝑒 5 𝑚𝑖𝑒𝑠𝑖ę𝑐𝑦” – 𝑜𝑝𝑜𝑤𝑖𝑎𝑑𝑎𝑗ą 𝑛𝑎𝑚 𝐾𝑎𝑟𝑜𝑙𝑖𝑛𝑎 𝑖 𝑇𝑜𝑚𝑒𝑘, 𝑟𝑜𝑑𝑧𝑖𝑐𝑒 𝑍𝑢𝑧𝑖.

Wszystko to miało wielki wpływ na stan jej zdrowia. U Zuzi lekarze zdiagnozowali mózgowe porażenie dziecięce, niedowidzenie oraz opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. 

1,5% dla Zuzi
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0355107 Zuzanna

 

 

Zdzisiu Hrapkiewicz
Zdzisiu Hrapkiewicz

Zdzisiu Hrapkowicz

Zdzisiu ma zespół Di George’a

To wrodzona choroba spowodowana mutacją genetyczną, która może objawiać się szerokim wachlarzem objawów. Choć jest to choroba rzadka, jej rozpoznanie najczęściej nie sprawia problemów i zwykle następuje krótko po urodzeniu przez charakterystyczny wygląd dziecka. 

16-letni kęczanin cierpi też na niskorosłość, SGA, niedoczynność przytarczyc, niedoczynność tarczycy, padaczkę.

Przyjmuje nawet do 16 różnych leków dziennie i by złagodzić rozwój niedowładu, powinien być poddawany rehabilitacji codziennie, a dzieje się to tylko raz w tygodniu. To stanowczo za mało.

1,5% dla Zdzisia
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0267740 Zdzisław

 

 

Teoś Zięcik

Cel: 2 miliony złotych

Mieszkaniec Jawiszowic cierpi na Fibular hemimelia, czyli brak kości strzałkowej. Dodatkowo Teoś ma zdeformowaną stopę, trzy paluszki oraz brak kości śródstopia.

„Leczenie synka będzie na pewno wieloetapowe i wieloletnie. Wierzymy, że gdy synek przestanie rosnąć będzie miał obie zdrowe i równe nogi” – mówią rodzice Teosia.

Codzienne ćwiczenia w domu i raz w tygodniu u fizjoterapeutki. Z czasem Teoś polubił swoją szynę gipsową, którą musi nosić w przerwie pomiędzy ćwiczeniami i w nocy.

1,5% dla Teosia
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0233759 Teodor

 

 

Nikolka
Nikolka

Adaś Tadych

Cel: 50 tysięcy złotych

Prawie czteroletni Adaś od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo dręczy go zespół West, a także znaczne upośledzenie umysłowe.

„Jego każdy dzień to wyzwanie, które pomagam mu pokonać, wierząc, że będzie jeszcze dobrze. Wiem, że dziecięce porażenie mózgowe nie odpuści już nigdy, jednak teraz, kiedy Adaś jest jeszcze mały, mamy największą szansę na to, że rehabilitacja przyniesie naprawdę oczekiwane skutki” opowiada Barbara Tadych, mama Adasia.

Ważne jest, by Adaś mógł być częściej rehabilitowany, by mógł wyjeżdżać na turnusy, które są niezbędne.

1,5% dla Adasia
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0201905 Adaś

 

 

Oskar Bednarczyk

Cel: 25 tysięcy złotych

Chłopczyk urodził się w czerwcu 2021 roku, zmaga się ze znacznym opóźnieniem mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego oraz agenezją ciała modzelowatego, uszkodzeniem tarczy nerwu wzrokowego, oczopląsem poziomy, zezem zbieżnym i niezbornością widzenia.

„Z niecierpliwością i strachem czekamy na wyniki badań genetycznych. Bardzo chcielibyśmy się dowiedzieć, dlaczego nasz 15-miesięczny syn nadal nie chodzi, nie siedzi, nie czworakuje, nie pełza” – informują rodzice Oskiego.

Oski-Boski wymaga regularnej rehabilitacji ruchowej, terapii logopedycznej oraz tyflopedagogicznej.

1,5% dla Oskara
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0228023 Oskar

 

 

Nikolka
Nasi podopieczni

Wiktoria Śmieja

Cel: 15 tysięcy złotych

Zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dziewczynka z Oświęcimia została naszą podopieczną, ponieważ szereg badań, nie przyniosło odpowiedzi na co choruje. 

W trakcie zbiórki rodzina mogła korzystać z zebranych pieniędzy i lekarze zdiagnozowali wstępnie Wiktorię, lekarze podejrzewają PANDAS – autoimmunologiczne zapalenie mózgu.

Wiki jest nosicielem streptococcus pneumonia i moraxella catarrhalis (dwoinka zapalenia płuc, główny podejrzany stanów zapalnych mózgu u dzieci, a druga bakteria powoduje zapalenie ucha środkowego – objawiać się może nadwrażliwością słuchową).

1,5% dla Wiktorii
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0072249 Wiktoria

 

Szymon Gumienny

Cel: 30 tysięcy złotych

Gdy miał 6 lat zdiagnozowano u niego zespół Aspergera oraz zaburzenia opozycyjno-buntownicze.

„Odtrącenie przez rówieśników z czasem przerodziło się w depresję, z którą zmaga się do dzisiaj. Jest pod stałym nadzorem psychiatry i psychologa” – opowiada nam Patrycja Gumienna, mama Szymona.

Szymek ma ośmioletniego brata Antosia, który cierpi na na Zespół Arnolda Chiarriego, posiada cechy zespołu Gorlina Getza

„Jego pasją jest historia, geografia i matematyka. Wierzymy, że przeprowadzona w przyszłości operacja usprawni jego życie” – wyjaśniają Patrycja i Jakub, rodzice oświęcimianina.

1,5% dla Szymona
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0209015 Szymon

 

 

Nikolka
Nikolka

Sebastian Kiszczak

Cel: 20 tysięcy złotych

Sebastian cierpi na wadę wzroku – niedomogę konwergencji, obniżone napięcie mięśniowe i wadę słuchu. Wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Niestety los nie oszczędził także mamy i siostry chłopca, które zapadły na poważne schorzenia.

Mama Sebastiana samotnie wychowuje syna i trzynastoletnią córkę.

1,5% dla Sebastiana
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0223339 Sebastian

 

 

Dominik Kuleta

Cel: 18 tysięcy złotych

Chłopiec jest z Oświęcimia 17 lutego 2021 roku skończył 6 lat. Ma zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy, alergie pokarmową i skórną. Nie mówi.

W tygodniu Dominik jeździ do przedszkola specjalnego w Tychach, gdzie w ramach zajęć przedszkolnych odbywają się różnego rodzaju terapie.

Po przedszkolu chłopczyk uczęszcza prywatnie na dodatkowe terapie: behawioralną, logopedyczną, integracji sensorycznej 2 x, hipoterapię 2 x, terapię w wodzie 2 x.

Ponadto rodzice pracują z Dominiczkiem w domu.

1,5% dla Dominika
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0201921 Dominik

 

 

 

Nikolka
Nasi podopieczni

Klara Gryczka

Cel: 30 tysięcy złotych

Klara jest SLOdziakiem. Zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę metaboliczną SLOS – Zespół Smitha-Lemliego-Opitza.

Urodziła się w październiku 2021 roku, wówczas zmieniło się całe życie rodziny Gryczków i rozpoczęła się walka o życie i zdrowie Klary.

„Ćwiczymy 5 razy w tygodniu – praca z neurologopedą (Klara je przez sondę – brak odruchu ssania) i fizjoterapia. Bez tego Klara nie ma szans ruszyć do przodu – walczymy” – opowiadają nam Barbara i Grzegorz, rodzice dziewczynki.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać przyszłość Maleństwa: jak będzie się rozwijać, czy będzie siedzieć, czy będzie chodzić. Wiadome jest jedno – nie można jej zostawić samej sobie, a z biegiem lat koszty będą rosnąć.

1,5% dla Klary
Numer KRS: 0000396353
Cel szczegółowy: 0170753 Klara 

 

 

Artur Bakalarski

Cel: 30 tysięcy złotych

Artur, podopieczny stowarzyszenia Pozytywni zmaga się z autyzmem, upośledzeniem umysłowym, zaburzeniami psychicznymi. Jest też niemową. Zna parę podstawowych słów: pić, jeść, tak, nie.

„Gdy miał rok powiedział mama, tata, baba. Od tamtej pory milczy. Porozumiewamy się poprzez znaki i gesty, MÓWIK w szkole” – relacjonuje Marta Wilczek-Bakalarska, mama nastolatka.

Chłopiec uczęszcza do szkoły specjalnej w Oświęcimiu, którą na swój sposób lubi. Od czterech lat rodzina boryka się z ogromnymi problemami z zachowaniem Artura: agresją wobec siebie i innych.

Artur jest jak dziecko we mgle, nieporadny, nie rozumie ludzi i świata i zagrożeń jakie go otaczają. Nowe metody leczenia wiążą się z ogromnymi kosztami.

 

1,5% dla ArturaNumer
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 22419 Artur Bakalarski

 

 

Nasi podopieczni
Nikolka

Maciuś Matusiak

Cel: 35 tysięcy złotych 

Chłopczyk mieszka z rodzicami – Wiesławą i Andrzejem w Osieku. Cierpi na zespół Jouberta.

Choroba charakteryzuje się niedorozwojem mózgu objawiającym się brakiem lub niedorozwojem robaka móżdżku, obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za równowagę oraz koordynację ruchową. 

„Synek rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy. Ma obniżone napięcie mięśniowe, nie umie samodzielnie usiąść, nie raczkuje, nie trzyma główki, gdy leży na brzuszku” – mówią nam rodzice chłopca.

Zespół ten wiąże się również z zaburzeniami funkcji wątroby, nerek, a także siatkówki oka. Specjaliści nie wiedzą, jak będzie wyglądać przyszłość Maciusia – czy będzie widział, czy kiedykolwiek będzie chodzić.

1,5% dla Maciusia
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0153544 Maciuś

 

 

Janek Leśniak

Cel: 30 tysięcy złotych

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach.

„Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Nasz malutki synek tylko co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie” – mówią rodzice Janka.

Dzieciątko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała. Złe wiadomości spływały i dalej spływają na rodziców lawinowo.

Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się też, że chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Nie rozumie swoich ograniczeń, ale to właśnie teraz musimy zrobić wszystko, by wywalczyć dla niego lepszą przyszłość. Nie mamy czasu do stracenia, dlatego prosimy – pomóżmy małemu Jasiowi.

1,5% dla Janka
Numer KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 395/L Jan Leśniak 

 

 

Nasi podopieczni
Nasi podopieczni

Kacper Kliś

Chłopczyk cierpi na zespół Arnolda-Chiarego, autyzm, celiakię i kłopotliwą astmę. Mieszka wraz z bratem, mamą i tatą w Oświęcimiu. Rodzina potrzebuje funduszy na leczenie Kacperka.

Okazuje się, że Antoś, brat Kacperka również jest chory, dlatego zachęcamy do przekazywania chłopcom 1,5%. Rodzice zbierają fundusze również dla braciszka Kacperka – Antosia

 

1,5% dla Kacperka
Numer KRS: 0000387207
Cel szczegółowy: 706 Kacper Antoni Kliś
Rodzice zbierają fundusze również dla braciszka Kacperka – Antosia

 

 

Wiktor Pala

Cel: 20 tysięcy złotych

Młody brzeszczanin ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Z nowotworem walczy ponownie.

Wcześniej – w 2012 roku lekarze zdiagnozowali u niego tę paskudną chorobę, Wiktor z nią wygrał, niestety nie na długo cieszył się zdrowiem. Od 2020 roku ponownie zmaga się z potworem.

Potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

 

1,5% dla Wiktora
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0097428 Wiktor 

 

 

Wiktor Pala
Nasi podopieczni

Nikolka Kurpas

Cel: 100 tysięcy złotych

Pochodząca z Brzeszcz nastolatka cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Zbieraliśmy pieniądze na operację – rekonstrukcję biodra, która odbyła się w październiku 2020 roku. 

Dziewczynkę wspieramy nadal – organizując lub pośrednicząc w przewozach do kliniki w Warszawie. 

Nikolka wciąż potrzebuje pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację.

1,5% dla Nikolski
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0004234 Nikola