Kim są Pozytywni?

Pozytywni powstali, by pomagać dzieciom chorym, z niepełnosprawnościami, z innymi potrzebami oraz ich rodzinom, które mieszkają w powiecie oświęcimskim.

WAŻNE jest to, że działamy non profit. Nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za to, co robimy, a bardzo często płacimy z własnych pieniędzy za paliwo, fanty do aukcji, worki na nakrętki, czy inne produkty.

Jeszcze jako grupa nieformalna, gdy nie wiedzieliśmy jaka będzie ostateczna nazwa stowarzyszenia, przeprowadziliśmy kilkanaście akcji, w które włączyły się setki ludzi dobrej woli.

Pozytywni, ale też kreatywni

W naszych głowach co chwile rodzą się nowe pomysły na akcje charytatywne i inne formy pomocy. Organizujemy pikniki, bazarki, zabawy, konkursy, wydarzenia kulturalne, twórcze i sportowe.
W ich trakcie nie tylko chcemy pomagać i namawiać do pomagania, ale także zachęcać do podjęcia różnych form aktywności społecznej.

Do tej pory podarowaliście naszym podopiecznym:

Nikola Kurpas – 119 172,93 zł
Wiktoria Śmieja – 31 657,92 zł
Wiktor Pala – 31 906 zł
Kacperek Kliś – 24 957,40 zł
Janek Leśniak – 72 159,84 zł
Maciuś Matusiak – 77 114,92 zł
Artur Bakalarski – 30 836,06 zł
Klara Gryczka – 33 810,30 zł
Dominik Kuleta – 32 067,49 zł
Szymon Gumienny – 30 025,50 zł
Sebastian Kiszczak – 21 220,53 zł
Oskar Bednarczyk – 39 552 zł
Teoś Zięcik – 2 440 706 zł

Wasze ogromne serca docierają do naszych dzieciaczków, bardzo za to dziękujemy.

👇 Ważne 👇

Kochani, przypominamy również, że Stowarzyszenie Pozytywni działa SPOŁECZNIE i nie pobiera od rodzin podopiecznych ŻADNYCH pieniędzy. To ważne, byście o tym wiedzieli.

 

 

POZYTYWNE AKCJE

 

 

Internetowe aukcje dla dzieci

W tym miejscu można zdobyć piłkę z podpisami sławnych piłkarzy, koszulki ulubionych sportowców, czy przepis na ciasto. Na aukcjach jest pełna dowolność przedmiotów i usług.
Zapraszamy: https://www.facebook.com/groups/pozytywniaukcjedzieciom

Nakręćmy się Pozytywnie

Pozytywne oktagony znajdują się w kilku miejscowościach powiatu oświęcimskiego. Mamy też serce na nakrętki w oświęcimskim szpitalu i gminie Przeciszów. Każda plastikowa nakrętka do dobro, które spieniężamy i w 100% przekazujemy naszym podopiecznym.
Podczas pikników możecie też nam przynosić – oprócz nakrętek zużyte baterie, które również sprzedajemy, a cała kwota trafia do skarbnik naszych dzieciaczków. Więcej o akcji: https://www.facebook.com/NakrecmySiePozytywnie

Pikniki i bazary

Pozytywne zakończenie lata, Pozytywny Dzień Dziecka, Bożonarodzeniowy Bazar Charytatywny, inne pikniki to tylko część naszych wydarzeń, organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Chętnie uczestniczymy też w jarmarkach świątecznych, biegach, czy morsowaniu.

#PodzielSięPozytywnie i #PodzielSięZielonym

Czyli dajemy niepotrzebnym rzeczom drugie życie. To, czego czego już nie potrzebujesz, między innymi:

– gry / puzzle
– książki
– kwiaty doniczkowe
– porcelanę
– ozdoby
– itp
możesz podarować nam – my z Twoich przedmiotów zrobimy dobry użytek: wystawimy na aukcji charytatywnej lub przerobimy na pozytywnych warsztatach.

Akcja #PodzielSięPozytywnie jest dostępna na wszystkich wydarzeniach stowarzyszenia.

Chcesz przekazać niepotrzebne rzeczy i dać im drugie życie?

Zadzwoń i umów się na przekazanie darów pod numerami telefonów: 795 078 273 lub 609 106 703

Ona & On

Drodzy przyszli Nowożeńcy. Jeśli chcecie, by podczas Waszego święta goście podarowali zamiast kwiatów, wina, bombonierek – kilka złotych dla chorego dziecka możecie się do nas zgłosić po skarbonkę. Kwota w całości trafi do skarbonki naszego podopiecznego.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/OnaiOnPozytywnie

 

Pomoc Ukrainie

Od 25 lutego 2022 roku zaangażowaliśmy się również w pomoc uchodźcom ukraińskim. Wraz z grupą wolontariuszy pozyskujemy dary i przygotowujemy paczki dla rodzin.
Jest to konkretna pomoc – rodziny otrzymują dokładnie wyselekcjonowane ubrania, obuwie, kosmetyki, żywność, leki, czy przybory szkolne. Nasz magazyn znajduje się w Pozytywnym Dworku Gminy Oświęcim zlokalizowanym w pałacu Tyszkiewiczów w Porębie Wielkiej, przy alei Parkowej 1.
Można wesprzeć nasze działania poprzez dowolną wpłatę poprzez http://pomagam.pl/pozytywnidlaukrainy

 

Gdzie znaleźć Pozytywnych?

Można odwiedzać fanpejdż Stowarzyszenie Pozytywni na Facebooku (https://www.facebook.com/StowarzyszeniePozytywni), a także ich Instagramie (https://www.instagram.com/stowarzyszeniepozytywni/), pracujemy też nad Tiktokiem.

Zarząd stowarzyszenia:

Co trzy lata nasz zarząd będzie się zmieniał, a prezesem za każdym razem będzie kto inny. Będzie to taki „fotel przechodni„ 🙂

Zarząd powołany w sierpniu 2023 roku:

Michał Łygan – prezes zarządu
Mirek Semik – wiceprezes zarządu
Magdalena Kapica – wiceprezes zarządu

Chcesz do nas dołączyć? Napisz do nad na adres kontakt@pozytywni.org

Kontakt dla mediów:

Paweł Wodniak, tel.: 603 113 314 
Jola Wodniak, tel.: 609 106 703