W niedzielę 3 marca Oświęcim stanie się areną wyjątkowego biegu z morsami i pupilami z naszych domów. Przyłącz się i wspomóż bezdomne zwierzęta.

Stowarzyszenie Pozytywni wraz z Oświęcimskimi Morsami i Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ) Animals w Oświęcimiu zapraszają na pierwszy w historii miasta Pozytywny Bieg z Morsami i Pupilami w Oświęcimiu. Celem tej rodzinnej imprezy przy zbiorniku Kruki jest nie tylko integracja społeczności lokalnej, ale także wsparcie dla bezdomnych zwierząt, które aktualnie przebywają w domach tymczasowych, a są podopiecznymi OTOZ Animals.

Trasa to tylko 1500 metrów – wokół jeziora

„To wyjątkowe wydarzenie skierowane do miłośników zwierząt i tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu, dlatego warto się na nim pojawić” – zachęcają Pozytywni.

O godzinie 11 rozpocznie się bieg, lub też spacer, jak kto woli, wokół sztucznego jeziora Kruki. Jeśli ktoś nie ma pupila, może przyjść sam lub w towarzystwie członków rodziny, by miło spędzić czas i wspomóc bezdomne zwierzęta.

Wspólne morsowanie

„Dla morsujących specjalnie zaplanowaliśmy wspólne morsowanie z Oświęcimskimi Morsami. Każdy może spróbować swoich sił” – mówi Marek Orzechowski, wolontariusz stowarzyszenia Pozytywni.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą liczyć na ciepłe poczęstunki. Będzie żurek od firmy Grymas, kiełbaski z Lewiatana, kanapki z Ogrodu Smaków i słodkości od Pozytywnych przyjaciół. Nie zabraknie Pozytywnej herbatki.

Ci, którzy przyjdą z „adopciakiem” otrzymają naklejkę – pomarańczową łapkę. Łapka zielona przysługuje opiekunem zwierzaków nie pozyskanych z adopcji, a także tym, którzy przyjdą bez pupila.

Każdy zarejestrowany uczestnik swoim udziałem wesprze domy tymczasowe dla bezdomnych zwierząt, czego dowodem może być pamiątkowy medal*.

Przyjdź z adopciakiem

„Zapraszamy wszystkie psie i kocie adoapciaki. Oczywiście niech zabiorą ze sobą opiekunów. To będzie dobry moment na wspólne spotkanie” – proponują oświęcimscy Animalsi.

Przypominamy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. Zwierzęta powinny posiadać aktualne szczepienia, być zdrowe i prowadzone na smyczy lub innej uprzęży. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwali ochotnicy z Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MWOPR) w Oświęcimiu.

#PodzielSięPozytywnie

Pozytywni kontynuują swoją akcję #PodzielSięPozytywnie. Dlatego przynieście ze swoich domów rzeczy niepotrzebne, ale sprawne i w dobrym stanie. My damy im drugie życie wystawiając na aukcji charytatywnej, a zebrane fundusze wesprą podopiecznych stowarzyszenia.

#Nakręćmysiępozytywnie

Stowarzyszenie Pozytywni jest kojarzone także ze zbiórką plastikowych nakrętek. Jeśli macie je w domu, a nie zdążyliście wrzucić ich do Pozytywnych pojemników, przynieście je na Kruki. Każda nakrętka to zasilenie funduszu pomocy podopiecznym stowarzyszenia.

Zwierzoluby wszelakie, łączcie się

Opieka nad zwierzętami to wielka odpowiedzialność. Bieg z morsami i pupilami to z kolei więcej niż sportowe wydarzenie, ale świadectwo solidarności społecznej i troski o zwierzęta, które potrzebują naszego wsparcia, a także budowanie społeczeństwa obywatelskiego zwierzolubów.

Gotowi do biegu powinni się zarejestrować TUTAJ. Niezarejestrowani uczestnicy nie otrzymają bowiem pamiątkowych medali. Uczestnicy mogą dokonać wpłaty – 20 złotych do wirtualnej skarbonki lub do Pozytywnej Puszki podczas wydarzenia. Dzieci i pupile są zwolnieni z datku.

Podczas imprezy dostępne bedą stoiska szkoły  tresury PsieEgo i OTOZ Animals w Oświęcimiu.

Progam wydarzenia:

od godz. 9.30 – wydajemy pomarańczowe i zielone łapki zarejestrowanym uczestnikom
godz. 11 – start biegu bądź spaceru z pupilem lub bez
godz. 12 – morsowanie z członkami stowarzyszenia Oświęcimskie Morsy
godz. 12.30 – wspólne ognisko
około godz. 13 – zakończenie imprezy

Gastronomia:

– żurek od firmy Grymas
– kiełbaski z ogniska od sklepu Lewiatan w Oświęcimiu
– kanapki od restauracji Ogród Smaków w Oświęcimiu
– herbata i kawa

1. Pozytywny Bieg z Morsami i Pupilami w Oświęcimiu patronatem honorowym objął Andrzej Skrzypiński, starosta oświęcimski. Impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta

*medale za uczestnictwo organizatorzy przewidzieli dla stu pierwszych osób, które zarejestrują się zdalnie na bieg.

 

 

REJESTRACJA – TUTAJ

Zobacz również:

Pozytywne Cztery Łapy, czyli pomagamy zwierzaczkom