Osiek ponownie będzie gospodarzem 3. Pozytywnego Bazaru Charytatywnego, zorganizowanego przez stowarzyszenie Pozytywni dla Adasia Tadycha.

Adaś Tadych 

W czerwcu skończył cztery lata. Cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, zespół Westa i znaczne upośledzenie umysłowe.

„W imieniu naszego syna bardzo prosimy o pomoc i wsparcie, gdyż na to wszystko potrzebne są pieniądze, bez których nie ma szansy na kontynuację drogiego leczenia i rehabilitacji” – apelują rodzice chłopca.

Pomóc można przychodząc na bazar lub wpłacając dowolny datek poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/czteryporyroku

3. Pozytywny Bazar Charytatywny

Impreza, której patronują Fakty Oświęcim i wójt gminy Osiek rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 17 w niedzielę 11 grudnia w Wiejskim Domu Kultury przy ulicy 125 w Osieku.

Tego dnia w Osieku zrobi się bardzo świątecznie

Wszystkich przywita najnowszy wóz bojowy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku, który stanie przed wejściem na bazar.

Mikołaj w saniach rozda za datek przybyłym dzieciom prezenty i będzie pozował do zdjęć pod czujnym okiem reniferów.

Będzie także bardzo smacznie

Kulinarne doznania zapewnią żur od Piskorka, bigos od Smaków Dzieciństwa, prażone od karczmy Zaborzanka, wędzone karpie, ciasta, swojskie specjały, osieckie pyszności, a także popcorn, kolorowa wata cukrowa, frytki i hot dogi. Dzięki temu każdy będzie mógł spędzić na bazarze całe siedem godzin. Wszystko będzie można popić specjalną Pozytywną, oczywiście bezalkoholową, choć rozgrzewająca herbatką.

Specjalnie na bazar tata Maciusia Matusiaia, chłopczyka, dla którego osieczanie otwarci rok temu serca i portfele uwędzi świąteczne wędliny, które z pewnością przetrwają do Bożego Narodzenia.

Na bazarze nie może zabraknąć straganów

W osieckim WDK staną stoiska z gwiazdami betlejemskimi, malowaniem buziek, zbiórka plastikowych nakrętek i zużytych baterii, mierzeniem ciśnienia i poziomu cukru.

Na pozytywnej scenie 3. Pozytywnego Bazaru Charytatywnego dla Maciusia wystąpią orkiestry dęte z Osieka i Głębowic, chóry Osieczanie i Wrzos z Głębowic, Gabrysia Wawro, a także tancerze ze Szkoły tańca Magic Dance filia Przeciszów.

Gwiazdą niedzielnego popołudnia będzie Magda z zespołem Feniks

Magda, właściwie Magdalena Naglik debiutowała medialnie pod koniec 2019 roku. Wykonuje zarówno piosenki z własnego repertuaru, jak również covery. 

Autorem muzyki i tekstów dotychczasowych piosenek Magdy jest Adam Klęczar – lider zespołu Feniks. Wokalistka zaczyna też współtworzyć piosenki.

Ich piosenki utrzymane są w klimacie popowych ballad z domieszką brzmień rockowych oraz country.

Pozytywny bazar 

Jest rownież okazją do nabycia bożonarodzeniowych ozdób. Specjalnie dla Pozytywnych gości bazaru przygotowały je dzieci i młodzież ze szkół w Osieku i Głębowicach, powiatowego Ekonomika i przedszkolaki z oświęcimskiej „Czternastki”.

„Z bazaru możecie wrócić do domów ze stroikami, wiankami, girlandami, bombkami, czy gwiazdami betlejemskimi, a ponad to najedzeni i pełni świątecznych wrażeń. Najważniejsze jest to, że każda złotówka, która zostawicie przy straganach i w skarbonkach naszych wolontariuszy, będzie przeznaczona na leczenie i rehabilitację czteroletniego Adasia. Bądźcie Pozytywni i dołączcie do nas” – zachęca Sławomir Momot, członek stowarzyszenia Pozytywni.

O godzinie 16 nastąpi rozdanie nagród w konkursie na Pozytywną Ozdobę Świąteczną. 

„Wszystkich Pozytywnych uczestników bazaru już teraz chcemy przekonać, że banknoty liczy się lepiej, niż bilon. Prosimy, by idąc na naszą wspólną imprezę, zaopatrzyć się banknoty o niskich nominałach, gdyż nie mamy możliwości wydawania reszty” – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia Pozytywni.

Program wydarzenia

Atrakcje i stoiska

– Ozdoby świąteczne od Pozytywnych Przyjaciół

– Mikołaj w saniach

– Paczki świąteczne od Mikołaja

– Spacer na koniu

– Gwiazdy betlejemskie od firmy Plantpol

– Malowanie buziek

– Mierzenie ciśnienia i poziomu cukru

– Zbiórka plastikowych nakrętek i zużytych baterii

– #PodzielSięPozytywnie

Na scenie

– Godz. 10.15 – Orkiestra dęta z Osieka 

– Godz. 11 – Orkiestra dęta z Głębowic 

– Godz. 12 – Gabrysia Wawro

– Godz.13 – Chór Osieczanie godz. 13.30 – chór Wrzos 

– Godz. 14 – Formacja Diabełki ze Szkoły tańca Magic Dance filia Przeciszów

– Godz. 14.15 – do zdobycia:

* voucher na szkolenie kierowcy rajdowego
* przejażdżka wozem strażackim
* lampy ażurowe

– Godz. 15 – Gwiazda wydarzenia – Magda z zespołem Feniks  

– Godz. 16 – Rozdanie nagród w konkursie „Pozytywna Ozdoba Świąteczna”

Gastronomia

– Żurek od Piskorka

– Bigos od restauracji Smaki Dzieciństwa

– Prażone od karczmy Zaborzanka

– Pyszności od KGW w Osieku

– Swojski smalec od stowarzyszenie integracyjne wspólna sprawa w Osieku

– Wędzone karpie i wędliny

– Słodkości od Pozytywnych Przyjaciół

– Swojski stół

– Popcorn, wata cukrowa, frytki i hot dogi

Partnerami bazarku są gmina Osiek i Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku. Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Starosty Oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

 

 

Mamy nadzieję, że znowu się z Wami zobaczymy

 

Zobacz również:

Pozytywna Ozdoba Świąteczna. Do wygrania atrakcyjne nagrody

 

 

Możesz wesprzeć nasze stowarzyszenie: