Dzisiaj, w sobotę 7 stycznia mieliśmy nagranie dla stacji TVN24. Mamy nadzieję, że dzięki temu o sytuacji Teosia i zbiórce funduszy na jego operacja dowie się cała Polska.

Na antenie TVN24 było już kilka informacji o chłopczyku. Pierwsza pojawiła się w serwisie w południe, kolejne – w każdym serwisie informacyjnym. Bardzo Wam dziękujemy za słowa wsparcia, wpłaty do skarbonki Siepomaga.pl/PozytywniDlaTeosia, także niesamowitą aktywność na aukcjach charytatywnych https://www.facebook.com/groups/pozytywniaukcjedzieciom 

Również dzisiaj o godzinie 19 w głównym wydaniu Faktów TVN

Zachęcamy do obejrzenia materiału, a także o dalsze wsparcie chłopczyka.

Jest potrzebne około 2 mln zł

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 4 stycznia, gdy Piotr i Sylwia wracali z Teosiem ze szpitala w Krakowie. Piotr zginał na miejscu, Sylwia zmarła w czwartek w szpitalu. Teoś wyszedł z wypadku bez szwanku. Trzymiesięczny chłopczyk urodził się z krótszą jedną nogą. Stowarzyszenie Pozytywni w Oświęcimiu, które objęło chłopca opieką, zbiera fundusze na serię operacji i rehabilitację.

Chłopczyk cierpi na Fibular hemimelia, czyli brak kości strzałkowej, a dodatkowo Teoś ma zdeformowaną stopę, trzy paluszki oraz brak kości śródstopia.

„Leczenie synka będzie na pewno wieloetapowe i wieloletnie. O wadzie synka dowiedzieliśmy się na pierwszych badaniach prenatalnych. Początkowo był to dla nas ogromny szok i morze wylanych łez. Dziś, gdy Teoś jest już na świecie obiecaliśmy mu, że zrobimy wszystko co w naszej mocy aby mógł kiedyś stanąć na dwóch nóżkach. To nasze największe marzenie” – mówią rodzice Teosia.

Codzienność rodziny to teraz głównie rehabilitacja Teosia

Ćwiczenia w domu i raz w tygodniu u fizjoterapeutki. Z czasem Teoś polubił swoją szynę gipsową, którą musi nosić w przerwie pomiędzy ćwiczeniami i w nocy.

Teoś jest bardzo spokojnym i radosnym maluszkiem. Uwielbia obserwować swoją starszą siostrzyczkę Emilkę. Ma ogromny apetyt i kocha spacery.

To bardzo dzielny pacjent, z ogromną cierpliwością znosi wyjazdy i konsultacje medyczne.

 

 

 

Zobacz również:

W wypadku zginęli rodzice naszego Teosia

 

 

Możesz wesprzeć nasze stowarzyszenie: