W niedzielę mieliśmy okazję gościć Was na wyjątkowym wydarzeniu – pikniku charytatywnym 4. Pozytywne Zakończenie Lata, który odbył się przy Oświęcimskiego Centrum Kultury .

Można wziąć udział w aukcjach na Facebooku Pozytywni – Aukcje Dzieciom

To był dzień pełen radości, dobrej zabawy i wzruszeń, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Całe wydarzenie miało na celu zbieranie funduszy na leczenie i rehabilitację czteroletniego Janka Leśniaka z Laskowej. Chłopczyk tuż po narodzinach, przeszedł zawał mózgu, co spowodowało niedowład i problemy z oczami. Aktualnie potrzebował ortez o wartości ponad 20 tysięcy złotych, a nasze wspólne wysiłki miały pomóc mu w zdobyciu niezbędnej pomocy medycznej.

Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać niesamowitą kwotę 17 342 zł! To ogromny sukces, który nie byłby możliwy bez Waszego wsparcia. 

Serca wszystkich, którzy przyszli przed Oświęcimskie Centrum Kultury, na turniej sołectw, a także przed kaplicę w gminie Zator, gdzie zebrano prawie 4400 zł, były naprawdę ogromne <3

Piknik był pełen atrakcji dla wszystkich

Na scenie mogliście podziwiać występy takich artystów jak Pan Humorek, Gąsiorek Brother’s, Tancerzy z eMotion Dance Academy, akrobatów z Akroproces, sportowców z Oświęcimskiego Klubu Karate, Gabrysię Wawro, Wiesława DZIKIego Kaniowskiego, a także Kasię Majtczak i grupę Latino. 

Mieliście też okazję poznać policjantów z KPP w Oświęcimiu, druhów z OSP w Oświęcimiu i Bobrku, żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ratowników medycznych z Atma Rescures.

Stoiska pełne rozmaitych atrakcji i pyszności zachwyciły wszystkich gości

Dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia od KIDS Garden Service, mechaniczne konie od stadniny Ikarion, foto lustro od media Lustra, a także malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki i wiele innych atrakcji. 

Nie zabrakło także pyszności, takich jak lody rzemieślnicze od Figa z Makiem, słodkości od grupy Trzewoje, soki, wojskowa grochówka, prażone, kiełbaski z grilla, hamburgery, hot-dogi, domowe wypieki, popcorn, kolorowa wata cukrowa oraz ciepłe napoje.

Dodatkowo, podczas pikniku odbywała się zbiórka plastikowych nakrętek, a także wręczenie nagród w konkursie Nakręćmy się Pozytywnie.

To wydarzenie nie mogło się odbyć bez ogromnego zaangażowania współorganizatorów, partnerów i sponsorów. Dlatego bardzo  dziękujemy Pani Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury, Andrzejowi Skrzypińskiemu, starości oświęcimskiemu oraz Januszowi Chwierutowi, prezydentowi Oświęcimia za objęcie honorowym patronatem pikniku.

Imprezę rozkręcił DJ Speed’o, czyli Sebastian Depta – przyjechał do Was aż z Katowic 🙂

Dzięki Wam wszystkim, udało się stworzyć niezapomniane wydarzenie, które przyniosło ulgę i nadzieję dla Janka Leśniaka. To pokazuje, że wspólna dobra wola może zdziałać cuda.

Jesteśmy wdzięczni za Waszą hojność i serdeczność, która wypełniła ten dzień. Dzięki Wam, Jankowi i jego rodzinie otworzyły się nowe możliwości na lepszą przyszłość. Dzielcie się pozytywnie, bo to właśnie Wasza dobroć sprawia, że świat staje się lepszy.

Raz jeszcze, serdeczne podziękowania dla wszystkich za udział w 4. Pozytywnym Zakończeniu Lata. To był dzień, który pozostanie w naszych sercach na zawsze <3 

Lista firm, które poza wymienionymi wyżej wsparły organizację pikniku też nie jest krótka 🙂

Są to:

– OMAG
– Karczma Zaborzanka
– Lewiatan
– Restauracja Smaki Dzieciństwa
– Maspex
– Bistro Kastel
– Szkółka Krzewów Ozdobnych Magia Ogrodu Jekiełek
– Firma Handlowa „AS” Piotr Sproncel
– Firma Handlowo-Usługowa „Orzeł” Barbara Leszczyńska, Wioleta Piętak S.C.
– Hana Sklep Spożywczo-Przemysłowy Anna Górecka w Zatorze
– Czarny Groń
– Restauracja Parma

Pełna galeria zdjęć jest dostępna na Facebooku