Ostatnio w Przedszkolu Samorządowym im. Treflika w Zaborzu odbyło się wyjątkowe spotkanie, które wniosło radość i magię do serc najmłodszych. 

Asia Makoś, członkini stowarzyszenia Pozytywni, odwiedziła przedszkolaki i podzieliła się wspaniałymi opowieściami z książki „Bajki Leśnych Przyjaciół” autorstwa Wiktora Laskowskiego. 

To jedno z wielu wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Czytanie dla dzieci

Asia Makoś, pełna entuzjazmu i zaangażowania, zaprosiła dzieci w magiczny świat opowieści. „Bajki Leśnych Przyjaciół” to zbiór przyjaznych i mądrych opowiadań, które rozwijają wyobraźnię i uczą wartościowych życiowych lekcji. 

W trakcie czytania, maluchy z zaciekawieniem wsłuchiwały się w przygody zwierząt, uczyły się o przyjaźni i współpracy oraz odkrywały piękno natury.

Cała Polska czyta dzieciom

Wydrążenie odbyło się w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz budowanie więzi między dziećmi a dorosłymi poprzez wspólne czytanie. 

Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu osób i organizacji, które chcą dostarczyć dzieciom radość czytania i rozwijania wyobraźni.

Radość i nadzieja

Asia Makoś z Pozytywni jest niezmiernie szczęśliwa, że mogła wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

„Mam nadzieję, że dzieciaczkom się podobało” – podkreśla z uśmiechem. 

Spotkania takie nie tylko przynoszą radość i uśmiech na twarzach najmłodszych, ale także kształtują ich intelektualnie i emocjonalnie. To piękny przykład, jak czytanie może łączyć pokolenia i tworzyć magiczne chwile w życiu dzieci.

To kolejny krok w budowaniu czytelniczej społeczności i promowaniu wartości czytania w Polsce.

Odblaski

Tego samego dnia przedszkolaki otrzymały Pozytywne bransoletki odblaskowe, by były bardziej widoczne i bezpieczne na poboczu drogi.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie

 

Możesz wesprzeć działania stowarzyszenia Pozytywni: