Dzisiaj uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Oświęcimiu wzięli udział w wyjątkowych, pozytywnych warsztatach.

Tworzyli świąteczne poduszki

To jedno z wielu serdecznych gestów, które staną się częścią bazarku charytatywnego planowanego na 10 grudnia w sali WDK w Osieku, przy ulicy Głównej 125.oInicjatorem tych niezwykłych warsztatów było stowarzyszenie Pozytywni, a uczniowie z entuzjazmem podjęli się zadania wypychania poduszek pod czujnym okiem wychowawczyni Renaty Kierońskiej.

Wolontariuszka stowarzyszenia – Jagoda Pędziwiatr od razu zszywała prace uczniów, dzięki czemu praca szła szybko i sprawnie.

Poduszki, wytwarzane z sercem przez uczniów, będą do nabycia podczas bazarku w Osieku w godzinach 10 – 17. Każda złotówka zebrana podczas tego wydarzenia będzie przekazana na pomoc Zuzi Musiał z Osieka.

Historia dziewczynki

Zuzia, urodzona w 27. tygodniu ciąży, ważyła jedynie 800 gramów. Jej walka o zdrowie i sprawność trwa do dzisiaj. Choroby, takie jak mózgowe porażenie dziecięce, niedowidzenie i opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, wymagają wsparcia i funduszy na terapie i leczenie.

Program Pozytywnego Bazarku

W trakcie tego wyjątkowego dnia nie zabraknie licznych atrakcji. Na scenie pojawią się m.in. zespół muzyczny Gloria Dei, akrobaci z Akroproces, barman Rafał Kozak, grupa taneczna Shake z MDK w Oświęcimiu, Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim, Magda z zespołem Feniks oraz Pan Humorek.

Oprócz tego, Mikołaj rozdawać będzie prezenty dla najmłodszych, a na stoiskach dostępne będą świąteczne ozdoby, gwiazdy betlejemskie, świąteczne tatuaże, malowanie buziek i fryzury, a także mnóstwo pyszności lokalnych.

Wsparcie dla Zuzi Musiał

„Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które poza świetną zabawą ma szczytny cel – wsparcie dla Zuzi Musiał w jej trudnej drodze do zdrowia. Niech ta radosna inicjatywa będzie znakiem solidarności i pomocy dla tych, którzy najbardziej potrzebują” – mówi Joanna Makoś ze stowarzyszenia Pozytywni.

 

Chcesz wesprzeć bazar charytatywny?

Skontaktuj się ze stowarzyszeniem pod adresem kontakt@pozytywni.org lub wpłać dowolny datek na siepomaga.pl/stowarzyszeniepozytywni

Skarbonka Zuzi znajduje się TUTAJ

 

Zobacz również:

4. Pozytywny Bazar Charytatywny dla Zuzi Musiał

3. Pozytywna ozdoba świąteczna – rodzinny konkurs dla każdego